Karaiby – Nie ma mocnych na Polaków w klasie Offshore Multihull!

Polacy wciąż liderami, po trzecim dniu regat Antigua Sailing Week, na Karaibach.

Reprezentująca Polskę załoga R-Six Team, startująca na katamaranie HH66, nie ma sobie równych w klasie Offshore Multihull.

Trzeci dzień regat i drugie zwycięstwo – polska załoga umocniła się na prowadzeniu. Mocniejszy wiatr, spowodował, że żegluga była bardziej nerwowa, zwłaszcza na starcie i w początkowej fazie wyścigu. R-Six Team szybko oderwał się od stawki i systematycznie powiększał przewagę nad konkurencją, aż do samej mety.

– Zeszłoroczny start okazał się dla nas wielkim sukcesem. Po nieco mniej udanym początku, w tym roku, już po 3 wyścigach widać, że wróciliśmy na odpowiednie tory. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu – mówi Robert Szustkowiski, lider R-Six Team

– Dziś wygrywamy kolejny wyścig, który znacznie przybliża nas do zwycięstwa w całych regatach. Bardzo dobre manewry, żegluga w zmianach i brak awarii, doprowadziły nas do mety trzeciego wyścigu na 1 miejscu – dodaje Robert Janecki, skipper R-Six Team

Przed żeglarzami dzień przerwy w Antigua Sailing Week. Jednak dla polskiej załogi, nie do końca…

R-Six Team odwiedzi lokalną szkołę i przekaże sprzęt, stanowiący wyposażenie pracowni komputerowej. Jest to wspólna akcja z Caritas Polska oraz fundacją Orimari. Żeglarze startują też w dzisiejszych regatach na małych łodziach.

Liderem na katamaranie HH66 jest Robert Szustkowski, pasjonat żeglarstwa i rajdów samochodowych. Partnerem wspierającym R-Six Team jest serwis internetowej wymiany walut – Amronet.pl. W całych regatach startuje prawie 200 jachtów, uczestniczy w nich ponad 1500 żeglarzy. Antigua Sailing Week odbywa się już po raz 51.