Amronet.pl partnerem R6T

Home/E-Sport/Drużyna wspierana przez Amronet.pl znalazła się w gronie 8 zespołów, które biorą udział w projekcie Polsatu

Drużyna wspierana przez Amronet.pl znalazła się w gronie 8 zespołów, które biorą udział w projekcie Polsatu

Po raz pierwszy w Polsce ruszył oficjalny kanał telewizyjny, na którym widzowie będą mogli śledzić zmagania najlepszych polskich zawodników esportu w najpopularniejszej na świecie grze – League of Legends. 

Drużyna wspierana przez Amronet.pl znalazła się w gronie 8 zespołów, które biorą udział w projekcie Polsatu.

Studio Polsatu Games jest pierwszym tego typu w Polsce – informuje nadawca. – Na przestrzeni 500 metrów kwadratowych stworzono miejsce, które wyposażeniem przewyższa większość studiów sportowych. Zmagania elektronicznych atletów kibice będą obserwowali za pośrednictwem ponad dwudziestu kamer, a dla zespołów stworzono również pomieszczenie umożliwiające rozgrzewanie się przed właściwą rywalizacją.

– Pokażemy esportowe zmagania w sposób, w jaki nie robił tego jeszcze nikt w Polsce – tłumaczy Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat Games

Zespół Polsat Games liczy 55 osób, kieruje nim Bartosz Pawlik. Pomysłodawcą Polsat Games jest Piotr Żak, młodszy syn Zygmunta Solorza.

Właścicielem Amronet.pl jest PayHolding – grupa serwisów internetowych, służących do wymiany walut. Od początku roku na platformach PayHoldingu dokonano blisko 30 tys. transakcji.  Spółka inwestuje w fintech-y i sama je wprowadza na rynki. Inwestycja w esport jest kolejnym elementem strategii marketingowej, realizowanej przez Amronet.pl w tym roku.

– Jesteśmy w awangardzie i chcemy kojarzyć się z czymś niestandardowym, dobrym i nowoczesnym. Po sportach motorowych i wodnych przyszedł czas na więcej technologii, która nam przecież nie jest obca. Jesteśmy pewni, że pod kątem wizerunkowym, połączenie Amronetu, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie serwisów w Polsce, z esportem, będzie strzałem w dziesiątkę – komentuje prezes PayHolding – Sławomir Kowal.

Podkreślić należy, że drużynie R6T, wspieranej przez Amronet, udało się skompletować naprawdę silny skład. Do ekipy walczącej o zwycięstwo w Ultra Lidze Polsatu, dołączyli gracze już utytułowani, mający za sobą duże doświadczenie w rozgrywkach League of Legends. Już na starcie zespół cieszy się kilkutysięcznym wsparciem lojalnych fanów poszczególnych zawodników. Dzięki ich występom na najważniejszych turniejach w Polsce, sponsorzy mogą dotrzeć do milionów osób zainteresowanych cyfrową rywalizacją. R6T powstało z pasji do sportów elektronicznych i chęci do rywalizacji z innymi.

– Esport jest bardzo perspektywiczną branżą. Zawodnicy i fani R6T, to grupa młodych ludzi, którzy lubią to samo i są na tym mocno skoncentrowani. Chcemy być z nimi i wspólnie budować ich pasję – dodaje prezes Kowal

– Jestem bardzo podekscytowany nadchodzącą współpracą z R-SixTeam i Amronet. Wydaje mi się, że zebraliśmy mocny skład, który będzie walczył o zwycięstwo. Przed nami teraz tylko ciężka praca nad synergią i eliminowaniem błędów – ocenia Oskar „Raxxo” Bazydło – gracz R6T

– Wszystko jest dotrzymywane w terminie, nie ma nigdy opóźnień i dostajemy wszystko, czego tak właściwie chcemy. Nie spotkałem się jeszcze z tak dobrym podejściem. R6T i nasz partner Amronet o nas bardzo dbają – dodaje Mateusz „Matisław” Zagórski, midlaner R6T.

Podobnego zdania jest Michał Avahir Kudlinski ,  trener drużyny: – Nie trenowałbym, gdyby nie to, że R6T wygląda fantastycznie jako projekt. Całość wygląda profesjonalnie i zaplecze R6T ze wsparciem Amronet wygląda na solidne.

– Widzę, jak wiele łączy nas i tych młodych chłopaków. W świecie sportu cyfrowego pasjonaci realizują swoje marzenia dzięki dobrze dobranej strategii i taktyce. My też stale się rozwijamy i fakt, że klienci to doceniają, jest efektem synergii między najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, jakie ciągle wprowadzamy oraz zgranym zespołem prowadzącym nasze trzy kantory: Amronet.pl, Gieldawalut.com i Pluskantor.pl – podsumowuje prezes Kowal