R-Six Team – w składzie Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk i Filip Škrobánek – wystartuje w Rajdzie Dakar!

Home/Rajdy/R-Six Team – w składzie Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk i Filip Škrobánek – wystartuje w Rajdzie Dakar!

R-Six Team – w składzie Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk i Filip Škrobánek – wystartuje w Rajdzie Dakar!

Po 8 latach do ścigania w rajdzie powraca Robert Szustkowski za kółkiem ciężarówki Tatry Jamal u boku pilota Jarosława Kazberuka (dla którego będzie to dziewiąty Dakar) i czeskiego mechanika Filipa Škrobanka. Cała trójka wystąpi pod szyldem R-Six Teamu i wystartuje z numerem 510.

Najbliższa edycja Rajdu Dakar odbędzie się po raz pierwszy w Azji – Arabia Saudyjska to nowe wyzwanie, nowa adrenalina i wyrównanie szans. Oczywiście oprócz lokalnych kierowców, którzy tam jeżdżą od lat w zawodach krajowych. – komentuje Szustkowski. A jak nasz reprezentant ocenia konkurencje? – W tym roku według mnie walka rozegra się pomiędzy Kamazem, z obrońcą tytułu Eduardem Nikołajewem na czele, i MAZEM z Segriejem Wiazowiczem, z lekka domieszka załóg z Czech. – Cele na najbliższy Dakar? – Nasz target to jak zawsze dojechać, pokonać swoje słabości i powalczyć, może nawet o pierwszą 15.

Pomóc w tym mają wspomniani wcześniej Jarosław Kazberuk i Filip Škrobánek. Kazberuk to kierowca rajdowy, pilot, żeglarz, trener judo (5 dan), reprezentant Polski i członek R-Six Team, którego doświadczenie, w postaci aż 8 występów na Rajdzie Dakar, będzie ogromnym atutem. Czech, z kolei, to doświadczony mechanik, który także ma na koncie udział w Dakarze wraz z Jarosławem Kazberukiem i Robinem Szustkowskim (synem Roberta) w barwach Lotto Rally Team.

Oprócz czysto sportowej rywalizacji nasi reprezentanci wystąpią też w nowej, bardzo poważnej roli. Załoga R-Six Team jako jedyna spośród biorących udział w imprezie będzie miała oficjalne pozwolenie od organizatorów, by służyć jako pomoc medyczna na Rajdzie!

Organizatorzy przywiązują szczególną wagę do kwestii ochrony zdrowia uczestników Rajdu Dakar 2020. Na trasie obecna będzie standardowa opieka medyczna spełniająca wszelkie wymogi odpowiadającymi randze tego wydarzenia.

Zawodnicy zostali specjalnie przeszkoleni do tej roli i będą w razie wypadku mogli służyć pierwszą pomocą w takich sytuacjach jak złamania, urazy, poparzenia czy też zatrzymanie akcji serca. Ich Tatra Jamal będzie wyposażona w sprzęt taki jak defibrylator i w pełni wyposażona apteczka paramedyczna.

 

By |23 grudnia, 2019|Rajdy|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment